I rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II - 02.04.2006r.


1.     Utwór „Epitafium” – (schola) (nr 1)

2.     (Wstęp) W dniu dzisiejszym mija dokładnie rok, od czasu gdy cały świat zamarł i z obawą spoglądał w stronę Watykanu. Wydaje się, że to zaledwie kilka dni temu modliliśmy się o zdrowie Jana Pawła II pełni nadziei, że jego wszystkie cierpienia nie oznaczają jeszcze końca. Dźwięczą w uszach kolejne komunikaty medialne: „Papież czuje się gorzej”, „Lekarze są dobrej myśli”, „Ojciec Św. pokazał się w oknie i błogosławił zebranym”- setki różnorodnych informacji, zmieniających się jak w kalejdoskopie, które łączyło jedno. Strach przed przyszłością bez Jana Pawła II. Kiedy, po długich cierpieniach, 2 kwietnia „odszedł do domu Ojca”, świat poczuł się jak osierocone dziecko. Jakby ktoś nagle zabrał filar, na którym opiera się dach domu.

Warto dziś wspomnieć te ważne chwile, których chyba nigdy nie da się wymazać z naszej pamięci.

 3.     „Niech zstąpi Duch Twój” – ok. 3 min (nr 2)

4.     „Świat może być niekiedy…

5.     Piosenka: „Niech zstąpi Duch Twój” (schola)

6.     „Witam ponownie Polskę” – ok. 4 min ( może być opuszczone) (nr 3)

7.     „Polska to imię zobowiązuje” – ok. 2 min (nr 4)

8.     „Tutaj ptaki śpiewają po Polsku”  – 1,30 min (nr 5)

9.     „Polsko umiej być wdzięczna” – 1 min (nr 6)

10. Piosenka: „Miłość Twa” (schola)

11. Myśli papieża:

„Miłość jest główną energią i główną treścią zbawienia”

„Miłość to nie jest przygoda. Ma smak całego człowieka. Ma jego ciężar gatunkowy”.

„Miłość zawsze kojarzy się z sercem. Apostoł skojarzył ją właśnie z tym sercem, które na Golgocie zostało przebite włócznią setnika. W nim objawiła się prawdziwa miłość, którą Ojciec umiłował świat.”

„Miłość jest pełna treści. Może jeszcze nie treści wykończonej, gotowej, ale jak gdyby wielkiego projektu, który człowiek nosi w sobie na przyszłość, na całe swoje życie.”

„Wypłynąć na głębię znaczy odrzucić wszelkie negatywne propozycje i oddać wszystkie nasze twórcze zdolności i cały wasz entuzjazm w służbę Chrystusowi.”

 12. „Nie bój się wypłynąć na głębie” (schola)

13. Wiersz w „Tryptyku Rzymskiego” – „Strumień” (nr 7)

14. „Jak łania pragnie wody ze strumieni” – (schola)

15. Wiersz z Tryptyku Rzymskiego – „Źródło” (nr 8)

16. „Szukałem was” – piosenka (schola)

17. „Zanim stąd odejdę” mp3 – 2.40 min (nr 9)

18. „Odszedł Jan Paweł II” mp3 – 0.40 s. (nr 10)

19. Dzwony - 21.37

20. „Pater noster” – (nr 11)

 (1) Gdy papież był chory z przyjaciółmi modliłam się w Kościele... gdy odszedł do Pana byłam również w Kościele... nagle usłyszałam dzwony... nie zapomnę tego uczucia do końca życia... Do dziś widzę ludzi płaczących w bazylice... widzę te łzy spływające po policzkach... Kochałam naszego papieża i będę zawsze kochała... Mam dopiero 17 lat... czuje wielką pustkę w moim serduszku... Kochany Ojcze święty, zawsze będę o Tobie myślała:). 
Internauta o nicku: Karola

 (2) Urodziłam się, gdy przyjechałeś jako Papież pierwszy raz do Polski. Byłeś, gdy uczyłam się chodzić, mówić, wyrażać uczucia ... Byłeś kiedy dorastałam. A teraz Cię nie ma już wśród nas. Ale ilekroć słyszę Twój głos, teraz już tylko odtwarzany ale nadal najbardziej znany głos na świecie, tylekroć płaczę. Od dziecka wzruszałam się przy Barce i to nadal nie zmieniło się. Dalej łzy mi przy tej pieśni płyną. Teraz jeszcze bardziej, bo przypomina mi ona Ciebie. Są rzeczy, które przypominają mi Twoje pielgrzymki do kraju. To jest w moich wspomnieniach, na fotografiach, w książkach. To nie umrze. Nie ma Cię ciałem ale jesteś duchem. A najważniejsze, żeby twe słowa nie umarły w naszych (szczególnie polskich) sercach. Ale musisz pozwolić na to, że czasem zapomnę o tych ważniejszych sprawach i najzwyczajniej w świecie popłaczę sobie. Dlaczego?? Sama nie wiem czemu łzy same mi się cisną do oczu. Jakbym Cię  znała osobiście. Ojcze Św. wstawiaj się za mną u Boga Ojca. 
Internauta o nicku: Marzena

 21. Modlitwa o rychłą beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II:

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty powołałeś do wiecznej chwały Twego sługę Jana Pawła II. W niewysłowionej dobroci wybrałeś go na następcę św. Piotra, aby przewodził Kościołowi i prowadził nas drogą wiary do zbawienia.

Prosimy Cię, obudź w nas ducha gorliwości chrześcijańskiej, abyśmy za Jego przykładem, powierzyli nasze życie Twojemu nieskończonemu miłosierdziu i szerzyli nasze życie Twojemu nieskończonemu miłosierdziu i szerzyli na ziemi królestwo Twojej miłości i pokoju.

Najświętsza Matko, Tobie Ojciec Święty zawierzył całe swe życie i pontyfikat: wysłuchaj naszych próśb, aby rychło osiągnął on chwałę ołtarzy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

 22. „Barka”

23. Proboszcz